Telefon

+48 56 644 85 40

Select language

PL
EN
DE
RU
FR

Najwyższa jakość produktów

Nowoczesne linie technologiczne

Wykwalifikowana załoga

Partnerskie relacje z Klientami

Opakowania bezpieczne
Koperty foliowe
Torby i worki foliowe
Taśma bezpieczna i plombująca i etykiety plombujące
Folie i nadruki
Opakowania eko
Ogólne warunki dostawy

Opakowania kompostowalne

Opakowania kompostowalne to linia produktów wytwarzanych z surowców zgodnych z zasadami ekorozwoju. Łączą one wymogi środowiskowe z wymogami branży rolniczej i przemysłowej. Zmniejszają emisję gazów cieplarnianych oraz zużycie energii i zasobów nieodnawialnych.
Surowiec kompostowalny jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na opakowania o minimalnej uciążliwości dla środowiska. Wytwarzany jest z naturalnych produktów rolnych. Zapewnia to jego powrót do gleby w procesie biodegradacji i kompostowania bez uwalniania substancji zanieczyszczających.

 

Stosowane surowce:

  • Master BI - producent Novamont
  • ECOVIO - producent Basf 
  • BVC - producent Because Wecare

 

Stosowane surowce są pochodzenia organicznego z różnych typów skrobi, jak również najnowsze biokompostowalne tworzywa PLA.

 

Firma PLAST-FARB przeprowadziła proces certyfikacji wyrobów przydatnych do kompostowania w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Opakowań w Warszawie. Certyfikacja jest związana z możliwością znakowania opakowań międzynarodowym znakiem „kompostowalny" (przyznawanym przez niemiecką jednostkę DIN CERTCO).

 

Przyznany naszej firmie certyfikat Nr 7P0387 poświadcza spełnianie normy DIN EN 13432:2000, która wprowadziła kryteria oceny opakowań przydatnych do odzysku organicznego.